Изгубена картичка +389 (0)46 268 268
Информации Контакт-центар: (02) 15 050 obinfo@ob.com.mk
ОБСГНЕТ-поддршка Контакт-центар: (02) 15 050 obsgnetsupport@ob.com.mk
Сподели ја страната на некој од социјалните медиуми:

Новости

Соопштенија за јавност

ПРЕДВРЕМЕНА ИСПЛАТА НА ПЕНЗИИТЕ ЗА ОКТОМВРИ 2020

Охридска банка АД Скопје ги известува своите клиенти дека ќе врши предвремена исплата на пензии за октомври 2020 година во периодот 27.10.2020 година – 30.10.2020. ...

 

ИЗБРАНИ ДОБИТНИЦИТЕ НА НАГРАДНАТА ИГРА НА ОХРИДСКА БАНКА И VISA – ВИЗАРАТА МОЖЕ СÈ

Suzuki Swift и 10 електрични тротинети доделени на клиенти на Охридска банка ...

 

Системски информации

30.10.2020

Известување за локација на банкомати

Почитувани клиенти, 

 

Ве известуваме дека повторно ви се достапни услугите на банкомат на Охридска банка во рамки на супермаркетот Рамстор во Горно Лисиче (Февруарски поход 46).

Дополнително, известуваме дека банкоматот на Охридска банка АД Скопје на Меѓународниот аеродром Скопје е отстранет. На Меѓународниот аеродром Скопје можете да го користите банкоматот на Шпаркасе Банка Македонија од каде што повлекувањето средства со дебитна картичка е без провизија, како и на сите банкомати на Охридска банка и Шпаркасе Банка Македонија во целата држава.


Со почит,
Охридска банка

22.10.2020

Известување за неработен ден - 23 октомври 2020 година

Почитувани клиенти,

Ве известуваме дека согласно Законот за празниците на Македонија, 23 октомври (петок),  2020 година, е неработен ден поради што експозитурите на Охридска банка АД Скопје нема да работат.

Дополнително на располагање Ви стојат мрежата на банкомати, мобилното и електронското банкарство, како и ПОС-терминалите на Банката.

Со почит,

Охридска банка АД Скопје

18.10.2020

Известување за привремен прекин на електронски услуги на 18.10.2020

Почитувани клиенти, 

Ве известуваме дека заради техничко одржување на системот, во недела (18.10.2020) меѓу 01:00ч. - 03:00ч. ќе има привремен прекин во електронските услуги на Банката. 

Со почит,
Охридска банка АД Скопје

09.10.2020

Известување за неработен ден - 12 октомври 2020

Почитувани клиенти,

Ве известуваме дека согласно Законот за празниците на Македонија, 12 октомври (понеделник),  2020 година, е неработен ден поради што експозитурите на Охридска банка АД Скопје нема да работат. 

Дополнително на располагање Ви стојат мрежата на банкомати, мобилното и електронското банкарство, како и ПОС-терминалите на Банката.

Со почит,

Охридска банка АД Скопје

Општествена одговорност, награди и признанија

Охридска банка дел од Европскиот онлајн корпоративен шампионат во шах

Охридска банка зеде учество на Европскиот онлајн корпоративен шампионат во шах ...

 

ОХРИДСКА БАНКА ГО ПОДДРЖА 60-то ЈУБИЛЕЈНОТО ИЗДАНИЕ НА ОХРИДСКО ЛЕТО

И оваа година Охридска банка даде финансиска поддршка за организација на јубулејното издание на најголемата културна манифестација во земјата, Охридско лето. ...

 
61 
Изгубена картичка +389 (0)46 268 268
Информации (02)15 050 Контакт центар obinfo@ob.com.mk
ОБСГНЕТ поддршка (02)15 050 Контакт центар obsgnetsupport@ob.com.mk
Види ги сите локации во Македонија Мапа
Сподели ја страната на некој од социјалните медиуми: